Na'vi

Toruk Makto aneb jezdec na posledním stínu

19. ledna 2010 v 20:51 | Eywa ツ
Takže, Toruk Makto je lovec, který ovšem nelítá na obyčejném Ikranu... Je jich jen málo, protože skoro žádný z Na'vi nedokáže zkrotit právě onoho létajícího tvora což je Toruk (po lidsku Velký Leonopteryx). Od dob prvních písní jich na Pandoře bylo pouze pět. Neytirin prapradědeček byl jedním z těchto mocných lidí a Jake potom přišel jak na to. Toruk je ve vzduchu největší borec a ničeho se nebojí, proč by se tedy díval nad sebe? Když na něj Jake skočil zeshora podařilo se mu navázat spojení a tak dokázal, že je vyvolený a proč si Eywa vybrala zrovna jeho.
Jake a jeho Toruk:


Jakův proslov k lidu

12. ledna 2010 v 17:14 | Eywa ツ
Nebešťané nám vzkázali, že si můžou vzít co se jim zlíbí. A nikdo jim v tom nezabrání. My ale vzkážeme něco jim. Rozleťte se tak rychle jak vás vítr ponese! Vyřiďte ostatním klanům ať přijdou. Vyřiďte jim, že je volá Toruk Makto. Teď poletíte se mnou! Moji bratři, sestry... A my nebešťanům ukážeme, že si nemůžou brát co se jim zlíbí a že tohle je naše země!

PSALA JSEM TO PODLE VIDEA → ZÁKAZ KOPČENÍ NEBO JEN PO DOMLUVĚ!!

Něco o Na’vi

9. ledna 2010 v 18:29 | Neytiri ツ
Na'vi jsou obyvatelé Pandory. Mají modrou kůžu s občasnými vzory, čtyři prsty(avataři jich má pět) a měří přibližně kolem tří metrů. Kosti mají vystužené speciálním uhlíkovým vláknem. Jejich oči jsou čtyřikrát větší než lidské. Na'vi mají ocásky, kterými projevují svoje emoce podobně jako kočky nebo psi. Umějí taky krásně syčet. Jsou to velice schopní bojovníci a jejich šípy jsou napuštěni nervovým jedem, který člověku zastaví srdce do 60 sekund. Žijí v rodném stromě, který je neuvěřitelně vysoký a vyznávají bohyni Eywu. Svoje rituály spojené s Eywou dělají u stromu duchů což je posvátné místo. Z vlasů jim vede dlouhý cop na jehož konci mají Na'vi nervová zakončení. Skoro každé zvíře na Pandoře má něco co funguje jako propojení duší - Na'vi napojí svůj cop a mohou zvíře řídit pomocí mysli. Také se takto napojují na strom duchů a pronášejí k Eywě modlitby. Většina z nich nemluví anglicky, německy ani jiných jazykem, protože mají svůj vlastní - Na'vištinu.
zdroj: moje hlava takže nekopírovat!! nebo jen se zdrojem - ikonka!
 
 

Reklama