»O filmu

Book - The Art of AVATAR

7. února 2010 v 19:13 | Eywa Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Porovnání herců a plátna

7. února 2010 v 14:35 | Eywa Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Entertainment Weekly Scans

6. února 2010 v 10:44 | Eywa Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Jsem ráda, že EW se věnovalo tolika otázkám ohledně Avataru! Článek je opravdu dobrý, a jsou tam některé odpovědi na otázky, které jsem měla při sledování filmu. Třeba jak udělali fakt, že Samovy nohy vypadaly tak hubeně?Oficiální stránka

5. února 2010 v 16:37 | Eywa Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

BRAVO - Jak vznikal Avatar?

4. února 2010 v 16:20 | Eywa Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Bombastické efekty, neuvěřitelná 3D technika, super příběh - tento fantasy snímek láme všechny rekordy! Bravo nahlédlo do zákulisí vzniku tohohle trháku!
Je to filmová senzace! "Avatar", milostný příběh mezi člověkem Jakem (hraje ho Sam Worthington, 33) a Neytiri (Zoë Saldaña, 31), představitelkou mimozemské civilizace Na'vi, nadchne hned nadvakrát:

Zaprvé příběhem, který diváky chytne za srdce, a zadruhé - a to je snad ještě důležitější - naprosto převratnými speciálními efekty! Film je totiž ze 40 % animovaný a z 60 % hraný.

Jedná se o filmovou revoluci, která spolkla v přepočtu neuvěřitelných 5,5 miliardy Kč na výrobních nákladech!

Od skicy po 3D animaci - takhle vznikla Neytiri
Nápad natočit tenhle film se zrodil v hlavě režiséra Jamese Camerona a počkal si dlouhých patnáct let na realizaci - musela prý dospět technika!

Film by totiž nemohl vzniknout bez speciální 3D kamery, která snímá obraz jako lidské oko.

Výsledek je prostě skvělý! Pro "živé" herce ale představovalo použití takového množství špičkové techniky nemalé problémy. "Stojany s kamerami, které byly namířeny na naše obličeje, nám značně komplikovaly líbání," vysvětluje Zoë Saldaña. :-)

Plné fyzické nasazení všech zúčastněných se ale na výsledku výrazně projevilo: Film se stal senzací a stejně tak senzační je i jeho výdělek: více než 4 miliardy Kč jen za první týden po uvedení do kin...

Nahlédni do zákulisí Avataru

zdroj: bravo.cz

Postavy / Herci

31. ledna 2010 v 20:22 | Eywa Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Jake Sully
hraje: Sam Worthington
Neytiri
hraje: Zoe Saldana
Dr. Grace Augustin
hraje: Sigourney Weaver
plukovník Miles Quaritch
hraje: Stephen Lang
Trudy Chacon
hraje: Michelle Rodriguez
Parker Selfridge
hraje: Giovanni Ribisi
Norm Spellman
hraje: Joel Moore

________________________________________
zdroj: edna.cz

Avatar 'potopil' Titanic. Vydělal nejvíc ze všech filmů v historii

29. ledna 2010 v 23:17 | Eywa ツ
LOS ANGELES - Filmová sci-fi Avatar se podle serveru The Hollywood Reporter (THR) stala nejvýdělečnějším snímkem v kinech všech dob. Distribuční společnost 20th Century Fox podle THR potvrdila, že film režiséra Jamese Camerona překonal rekordní celosvětovou tržbu, kterou dosud držel jiný Cameronův snímek Titanic.

NEJ scény...

9. ledna 2010 v 22:53 | Neytiri ツ
 • Nejpřekvapivější:
  Zrození nového Avatara v laboratoři na Pandoře! Co všechno asi umí...?
 • Nejlegračnější:
  Jake v kůži Avatara je jako dítě. Na co sáhne to zkazí, zničí a ještě si většinou i nabije :D

 • Nejrychlejší:
  Dospělost Pandořana se prověří tím, že si zkrotí svého Ikrama. Jake si vybírá toho svého a on jeho... Dokáže to přežít?


 • Nejromantičtější:
  Jake tráví noc s Neytiri pod hvězdami a měsíci, mezi dravci...

 • Nejdojemnější:
  Večer před rozhodující bitvou prosí Jake o pomoc samotnou Eywu!


 • Nejakčnější:
  Jake už nemá co ztratit. Rozhodne se přesedlat z Ikrama na ostrozubého predátora Toruka, což znamená buď zemřít, nebo se stát vůdcem lidu Na'vi.


 • Nejdrsnější:
  Vzpomínáš na bitvu v Helmově žlebu ve filmu Pán prstenů: Dvě věže? Finální bitva na Pandoře je ještě hustší! Za záchranu své planety bojují nejen lidi, ale taky zvířata!

Avatar Film

9. ledna 2010 v 20:47 | Neytiri ツ
Story:
Lidstvo objevilo novou planetu Pandora. Její mírumilovné obyvatelstvo Na'vi žije v souladu s divukrásnou vegetací. Posádka vyslaná ze Země najde při průzkumu velmi cenný minerál. Jak ho ale získat? Pobyt na Pandoře je totiž pro člověka možný až po vytvoření jejich genetického dvojníka, hybrida Avatara. Ten je ovládaný psychikou oddělenou od lidského těla, fyzicky přitom odpovídá obyvatelstvu Pandory.. Má modrou kůži a měří 3 metry. Bývalá mariňák Jake se dobrovolně přihlásí k tomuhle experimentu místo zesnulého bratra. Jezdí na vozíku a stát se Avatarem je pro něj šancí znovu běhat. Průzkumníci po přistání na Pandoře stanou v němém úžasu.Vítá je světélkující prales, kde stromy dosahují výšky mrakodrapů a odkud se noří nádherní prehistoričtí predátoři. Jakeovi v těle Avatara se podaří překonat počáteční nedůvěru místního obyvatelstva Na'vi. Dokonce si tady najde družku, princeznu Neytiri. Jenomže se s lidem sblížil až příliš. Teď ho čeká životní rozhodnutí. Stane se opravdu jedním z nich, nebo svou novou rodinu zradí a zaprodá krásu planety
bezohledným kolonizátorům ze Země?

Stvořitel Avatara:
Oscarový režisér James Cameron, který má na triku velkofilmy jako Titanic, Terminátor nebo Vetřelec, je tady s další bombou! Na unikátním 3D projektu pracoval skoro 10 let, protože animační technika té doby ještě neumožňovala zpracovat jeho fantastické představy!

Zajímavost:
Film, který i podle nejpřísnějších kritiků přepisuje filmovou historii, uvidíš ve všech kinech ve 3D. Nejúžasnější zážitek nabízí formát 3D IMAX! Většina kopií je dabovaných, titulky překládají akorát pandorštinu. Snímek sice má neuvěřitelných 166 minut (!), ale úžasné efekty, pohádkově barevná příroda, vtipné dialogy a super muzika tě vtáhnou do děje tak, že není čas na nudu! James Cameron současně s filmem připravil naprosto převratnou PC hru!

ZDROJ: přepisuju to tady jak debil z brava takže zákaz kopírování!!!
 
 

Reklama