»Recenze

Moje recenze aneb opět na AVATAROVI

16. ledna 2010 v 19:06 | Eywa ツ
Nemůžu tomu uvěřit. Teď jsem se vrátila z kina a opustit Pandoru už potřetí pro mě bylo hrozně těžké. Zamilovala jsem se do tohohle filmu a chtěla bych ho zrecenzovat. Když jsem na něj šla poprvé s taťkou nevěřila jsem, že by mě mohl zaujmout, protože v té době jsem byla posedlá Stmíváním. Když jsem ale viděla tu divukrásnou přírodu a soužití Na'vi s Pandorou byla jsem uchvácena. Tento film dokonale vystihuje lidskou touhu po penězích a chladnokrevnost pokud jde o tohle. Je udivující, že z tolika lidí jich jen několik málo mělo rozum a pochopení. Když šlo o peníze neměli zábrany v tom zabíjet živé bytosti. James Cameron by měl dostat Nobelovu cenu za toto mistrovské dílo. Doufejme, že nepodlehne bohatství stejně jako lidi v jeho filmu. Chtěla bych taky zmínit obrovskou fantazii tohohle muže, který si vymyslel vlastní svět, jazyk a obyvatele a zvládnul to tak bravurně, že určitě nejen já skládám hold. TOHLE JE AVATAR - FILM STOLETÍ!!!

Recenze: Avatar - trojrozměrný orgasmus → omlouvám se za název :D

10. ledna 2010 v 16:56 | Neytiri ツ
James Cameron tvrdí, že natočil revoluční a jedinečný film. Co my na to?
Měl být film hodnocen sám o sobě, nebo je potřeba vzít v potaz i okolnosti jeho vzniku a propagace? Druhá možnost sice není tak úplně spravedlivá, a při zpětném ohlížení někdy v budoucnosti bude naprosto nepodstatná, ale pro současného filmového nadšence význam má. Pokud jste totiž alespoň okrajově sledovali Avatarovu reklamní kampaň, máte zákonitě nějaká očekávání.
James Cameron v minulosti natočil snímky neuvěřitelně úspěšné, i technologicky převratné. Od filmování (dokumenty opomiňme) si dal dlouhou, dvanáctiletou, pauzu, na jejímž konci stojí jeho vysněný projekt. Projekt, opředený celou řadou superlativů. Avatar by měl být dle reklamních slibů filmem technicky revolučním, který dovádí počítačovou animaci k fotorealističnosti. Měl být filmem takřka hmatatelným - takovým, kde trojrozměrné promítání přestává být příjemnou třešničkou, leč se stává neoddiskutovatelně prospěšným výrazovým prostředkem. A nad všechno měl být Avatar filmem epickým, který perfektně funguje i bez technický vylepšováků. Tvůrci svého mazlíčka samozřejmě budou vychvalovat vždycky. Jak daleko bylo chválení od pravdy tentokrát?

Recenze: Modrá je dobrá (topzine.cz)

9. ledna 2010 v 23:59 | Neytiri ツ
Díky Avataru budete lidi po tři hodiny nenávidět. Vzpomenete si na krvavé vyvražďování latinskoamerických kmenů, bezmyšlenkovité pálení indiánských stanů a škatulkování podle rasy ve 20. století. Nakonec zatoužíte zmodrat.
 
 

Reklama